Seyyid Burhanettin Hz. Sempozyumu Başlıyor

2011-09-29 20:36:00
Seyyid Burhanettin Hz. Sempozyumu Başlıyor |  görsel 1

Kayseri´nin manevi mimarlarından, Mevlana´nın Hocası Seyyid Burhaneddin Hazretleri, 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası bir sempozyumla anılacak....

 


     Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve kısa adı TÜRKKAD olan Türk Kadınları Kültür Derneği´nin ortaklaşa düzenleyecekleri sempozyum, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi´nde yapılacak.
     Tasavvuf tarihinin önde gelen isimlerinden biri olan Seyyid Burhaneddin Tırmızi´nin uluslararası bir sempozyumla ilk defa anılacağı programa, yurt içinden olduğu kadar Pakistan, Azarbeycan ve İran başta olmak üzere yurt dışından da çok sayıda akademisyen katılarak tebliğ sunacak.
     30 Eylül Cuma günü saat 14.00´te açılış konuşmalarıyla başlayacak olan Sempozyum, 1-2 Ekim tarihlerinde farklı oturumlarla devam edecek.
   
     -CEMALNUR SARGUT KONFERANSI-
   
     30 Eylül Cuma akşamı ayrıca TÜRKKAD İstanbul Şubesi Başkanı Cemalnur Sargut bir konferans verecek. Konuşmaları ve televizyon programları özellikle kadınlar tarafından ilgiyle takip edilen Cemalnur Sargut´un konferansı Şehir Tiyatrosu´nda saat 20.00´de başlayacak.
     Sempozyum, 2 Ekim Pazar akşamı Kadir Has Kongre Merkezi´nde düzenlenecek Ahmet Özhan konseri ile son bulacak. Konser, saat 20.30´da başlayacak.
   
     -KALEM KIRDI CAMİİ AÇILACAK-
   
     Öte yandan Sempozyum kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından Seyyid Burhaneddin Mezarlığı yanına nakledilen Kalemkırdı Camii ile namazgahın açılışı da yapılacak.
     Cumartesi günü öğle namazıyla birlikte yapılacak açılışın ardından da sempozyuma katılan yerli yabancı tüm davetliler tarafından Seyyid Burhaneddin Hazretleri´nin türbesi ziyaret edilecek.

 

0
0
0
Yorum Yaz